Divé maky 64-65 / 190

Autor: Mária Ukropcová | 22.4.2014 o 17:40 | (upravené 22.4.2014 o 17:55) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  72x

Pištov pohreb. (Vonku-Cintorín-Spišská Nová Ves-Deň): Nad vykopanou jamou stojí kňaz, ktorý odbavuje Pištov pohreb. Asistuje mu pri tom miništrant. Okrem kňaza a miništranta je na pohrebe len Jonáš Leopold, nikto iný neprišiel. Mário sleduje priebeh pohrebu z diaľky spoza stromov. Za jeho chrbtom okopáva hrob jeden postarší pánko, ktorý si všimne, že Mário pohreb mladého Róma špehuje a prihovorí sa mu.

Pánko s motykou: Kedysi, keď sa pochovával cigáň, zišla sa tu pomaly celá osada. Dneska po tom úbožiakovi ani pes neštekne.

 

65. Pri cintoríne
Vonku. Parkovisko - Cintorín - Deň.
Julo čaká zachmúrený v aute. Nechcel ísť na Števov pohreb, lebo by sa cítil ako pokrytec. Celé tie roky sa oňho nestaral a zrazu by sa tam mal objaviť? Nie. Radšej tam poslal namiesto seba Mária, aby mu zreferoval, kto sa so Števom prišiel rozlúčiť. A potom, Julo sa obával aj stretnutia s príbuznými, ktorých by na cintoríne možno stretol. Čo by im povedal? Tu ma máte?' Alebo by to mal na nich zahrať, že ich nepozná a predstaviť sa ako vyšetrovateľ? Má pocity viny. Z týchto pochmúrnych myšlienok ho vytrhne až Mário, keď nasadne do auta.

Mário: Nik z rodiny. Okrem farára a miništranta sa ukázal len Leopold. Vystrojil mu pohreb.

Julo si zahryzne do spodnej pery a jemne kýva hlavou, akoby na niečo pritakal. Teraz sa pred Máriom hanbí ešte viac. Nerátal s tým, že na pohrebe sa nikto z jeho rodiny neukáže. Kde sú všetci? Nevedia, že Števo zomrel? Netrápi ich to? Alebo nebodaj už nie sú nažive?' V tej chvíli sa rozhodol, že Johanu - jeho sestru -  vyhľadá sám. Ďalšie prekvapenia by mu boli pred Máriom ešte nepríjemnejšie.

Julo: Za Johanou pôjdem sám.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Pašku už nechcú ani ako moderátora. Skončí tak aj Kaliňák?

Príchodom chladných mesiacov sa politický vplyv Pavla Pašku zo Smeru pravidelne scvrkáva.

DOMOV

Končiaci vyšetrovateľ Gorily sa sporí s policajným šéfom

Odchádzajúci šéf vyšetrovacieho tímu Gorila Marek Gajdoš je pripravený vypovedať pred poslancami.

KULTÚRA

Maďarská kameramanka, ktorá podrazila utečenca zo Sýrie, dostala cenu

Dostala sa na pódium filmového festivalu.


Už ste čítali?