Divé maky 52 / 190

Autor: Mária Ukropcová | 10.4.2014 o 13:52 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  69x

Miesto činu. (Vonku-Lesík-Ivanka pri Dunaji-Deň): Julo a Mário stoja nad plytkou jamou, v ktorej leží mŕtvola nejakého muža. Mário si pri nose ešte stále pridŕža vreckovku. Okolo jamy sa pohybuje niekoľko policajtov. Súdny lekár - plešatý päťdesiatnik v okuliaroch, s rúškom na ústach a bielymi rukavicami - obhliada telo a monotónne im referuje o obeti.  

Súdny lekár: Muž vo veku 30 až 40 rokov. Žiadne doklady ani hodinky. Podrezané hrdlo. Mŕtvy môže byť zhruba tri týždne. Vražedná zbraň sa zatiaľ nenašla. Chlapci prečesávajú okolie už od rána. Vykrvácal tu. Krvi je tu ako z hororu Texaský masaker s motorovou pílou. Všimnite si ale jeho zápästie.

Súdny lekár opatrne nadvihne rukáv na zápästí obete ležiacej na boku v jame. Obeť má ruky zviazané za chrbtom. Julo si čupne, aby lepšie videl a Mário sa s vreckovkou na nose nad ňou nakloní. Okolo zápästí obete je omotaný ostnatý drôt.

Mário: Je to to, čo si myslím? Zviazali mu ruky ostnatým drôtom? Prečo mu ich rovno neodfikli? - Ani s vykopaním hlbokej jamy si veľa roboty nedali. Vyzerá to tak, že mali naponáhlo.
Julo: Alebo chceli, aby sa telo našlo.
Mário: To ho mohli rovno ukrižovať a nechať ho tu visieť. Ale aspoň vieme, že si ju tými zdrôtovanými rukami nekopal sám.

Mário obíde jamu s mŕtvolou a dôkladne si ju prezerá.

Mário: Čo to má za handry na sebe? To sa ešte nosí?
Súdny lekár: To je retro štýl. Dcéra vyťahuje podobné kusy zo starých vriec, ktoré nosila Renáta, ešte keď som ju balil.
Mário: A k tomu ešte aj topánky z krokodílej kože. Hmm... Nie síce najnovšie, ale ujdú. Moja stará mať vždy hovorievala: ‚Najviac o človeku prezradia jeho topánky. Ak chceš vedieť, ako si žije, pozeraj mu na topánky.' Tento tu jednoznačne nerád na sebe šetril.

Julo si všimne nánosy blata na topánkach obeti a obráti sa k súdnemu lekárovi.

Julo: Pochádza to blato z tohto miesta?
Súdny lekár: To ukáže až rozbor, ale myslím, že áno.

Julo sa zadíva na jasnú bledomodrú oblohu, dá si do súvisu nánosy blata s búrkou, a tak odhalí pravdepodobný deň vraždy.

Julo: Za posledné tri týždne lialo jeden jediný deň. Dva víkendy dozadu. Z piatka na sobotu.
Mário: Ty si vedieš meteorologický denník, či čo?
Julo: Marta mala vtedy narodeniny. S mamou sme jej chceli darovať plavbu po Dunaji. Ešte naposledy. Pre búrku bol prístav zatvorený.
Mário: A máme deň vraždy.

Julo sa obráti k policajtovi.

Julo: Vedie sem ešte nejaká príjazdová cesta?
Policajt: Nie, je tu iba jedna, po ktorej ste prišli.

Julo vykročí po chodníku naspäť k príjazdovej ceste, náhle sa otočí.

Julo: Kto objavil telo?
Policajt: Hájnik na pochôdzke so psom. Dosť ho to vzalo. Starý pán je krátko po infarkte. Vypočuli sme ho, ale veľa toho nenahovoril.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Minúta po minúte: V Bratislave sa opäť protestuje proti korupcii

Organizátori na protikorupčný protest pozvali aj premiéra Roberta Fica.

PRIMÁR

Päťdesiatnici a stres: Po päťdesiatke začne stres zabíjať

Nikto nie je stavaný na to, aby prežíval dlhodobý stres.


Už ste čítali?