Divé maky 64-65 / 190

Autor: Mária Ukropcová | 22.4.2014 o 17:40 | (upravené 22.4.2014 o 17:55) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  82x

Pištov pohreb. (Vonku-Cintorín-Spišská Nová Ves-Deň): Nad vykopanou jamou stojí kňaz, ktorý odbavuje Pištov pohreb. Asistuje mu pri tom miništrant. Okrem kňaza a miništranta je na pohrebe len Jonáš Leopold, nikto iný neprišiel. Mário sleduje priebeh pohrebu z diaľky spoza stromov. Za jeho chrbtom okopáva hrob jeden postarší pánko, ktorý si všimne, že Mário pohreb mladého Róma špehuje a prihovorí sa mu.

Pánko s motykou: Kedysi, keď sa pochovával cigáň, zišla sa tu pomaly celá osada. Dneska po tom úbožiakovi ani pes neštekne.

 

65. Pri cintoríne
Vonku. Parkovisko - Cintorín - Deň.
Julo čaká zachmúrený v aute. Nechcel ísť na Števov pohreb, lebo by sa cítil ako pokrytec. Celé tie roky sa oňho nestaral a zrazu by sa tam mal objaviť? Nie. Radšej tam poslal namiesto seba Mária, aby mu zreferoval, kto sa so Števom prišiel rozlúčiť. A potom, Julo sa obával aj stretnutia s príbuznými, ktorých by na cintoríne možno stretol. Čo by im povedal? Tu ma máte?' Alebo by to mal na nich zahrať, že ich nepozná a predstaviť sa ako vyšetrovateľ? Má pocity viny. Z týchto pochmúrnych myšlienok ho vytrhne až Mário, keď nasadne do auta.

Mário: Nik z rodiny. Okrem farára a miništranta sa ukázal len Leopold. Vystrojil mu pohreb.

Julo si zahryzne do spodnej pery a jemne kýva hlavou, akoby na niečo pritakal. Teraz sa pred Máriom hanbí ešte viac. Nerátal s tým, že na pohrebe sa nikto z jeho rodiny neukáže. Kde sú všetci? Nevedia, že Števo zomrel? Netrápi ich to? Alebo nebodaj už nie sú nažive?' V tej chvíli sa rozhodol, že Johanu - jeho sestru -  vyhľadá sám. Ďalšie prekvapenia by mu boli pred Máriom ešte nepríjemnejšie.

Julo: Za Johanou pôjdem sám.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Minúta po minúte: V Bratislave sa opäť protestuje proti korupcii

Organizátori na protikorupčný protest pozvali aj premiéra Roberta Fica.

PRIMÁR

Päťdesiatnici a stres: Po päťdesiatke začne stres zabíjať

Nikto nie je stavaný na to, aby prežíval dlhodobý stres.


Už ste čítali?